توسعه نرم افزارهای موبایل

طراحی و توسعه نرم افزارهای موبایل

از طریق نرم افزارهای تلفن همراه سریعتر از همیشه در دسترس مشتریان خود باشید!

ما در شرکت پیشرو سیستم میتوانیم با طراحی و ساخت انواع نرم افزارهای موبایل (Android و iOS) به رشد و توسعه تجارت و کسب و کار شما کمک کنیم و از این طریق خدمات شما را ساده، کامل و سریع در اختیار مشتریان قرار دهیم.

پس اگر مدتهاست در فکر داشتن یک برنامه موبایل برای شرکت یا سازمان خود هستید هم اکنون برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

توسعه نرم افزارهای موبایل چگونه میتواند به تجارت شما کمک کند؟

در سال های اخیر با فراگیر شدن تلفن های هوشمند، برنامه نویسی و توسعه نرم افزارهای موبایل نیز به سرعت در حال رشد بوده است. از خرده فروشی، ارتباطات و تجارت الکترونیکی گرفته تا سازمان های مختلف دولتی و غیر دولتی برای برآورده کردن انتظارات مشتریان و کاربران در این زمینه، تعامل بیشتر با آنها و عقب نماندن از این عرصه بروز دست به کار شده اند و شما میتوانید در کنار وب سایت ها و برنامه های تحت وب، نرم افزار موبایل آن مجموعه را نیز به طور مستقیم یا غیر مستقیم از آپ استورهای مختلف نصب و استفاده کنید.

مطمئنا امروزه در سراسر دنیا تلفن های همراه محبوب ترین راه برای اتصال انسان ها به فضای مجازی و اینترنت هستند و داشتن برنامه های موبایلی برای مقاصد مختلف مانند اتصال کارمندان مجموعه به نرم افزارهای درون سازمانی، ارائه راحت تر خدمات شرکت یا سازمان به کاربران و یا حفظ ارتباط بهتر با مشتریان و پاسخگویی سریعتر به آنها و … می تواند عملکرد تجارت و مجموعه شما را بهبود بخشد و رضایت بیشتری در مشتریان و کاربران شما ایجاد کند.

توسعه نرم افزارهای موبایل

انتخاب پلتفرم مناسب برای توسعه و برنامه نویسی نرم افزار موبایل

برای توسعه یک نرم افزار موبایل اولین چیزی که باید انتخاب شود و بر روی ادامه راه تاثیر مهمی خواهد گذاشت انتخاب یک سیستم عامل یا پلتفرم مناسب برای شروع کار است. مطمئنا مخاطبان هدف این نرم افزار تاثیر بسزایی در این تصمیم گیری خواهند داشت که میتوان از طریق تحقیق، پرس و جو یا نظرسنجی تا حدودی آمار مناسبی را در این زمینه بدست آورد.

در حال حاضر دو کمپانی بزرگ گوگل با سیستم عامل اندروید (Android) و اپل با سیستم عامل آی او اس (iOS) سهم عمده بازار موبایل را در اختیار خود دارند و بسته به کشورهای مختلف سهم این دو کمپانی میتواند متفاوت باشد. در کشور ما ایران نیز درصد استفاده از این دو سیستم عامل محبوب یکسان نیست و در آخرین بررسی ماه فوریه 2021 که توسط وب سایت StatCounter صورت گرفته است میزان استفاده از گوشی های اندروید 94.28 درصد و گوشی های آیفون با سیستم عامل iOS مقدار 5.42 درصد بود است.

درصد استفاده سیستم عامل های موبایل در ایران

با استناد به آمار و ارقام ذکر شده میتوان نتیجه گرفت در حال حاضر در کشور ما سیستم عامل اندروید درصد قابل توجه ای از کاربران را به خود اختصاص داده است و سیستم عامل iOS در رتبه دوم و درصد بسیار کمی از کاربران را شامل می شود.

با این حساب اگر نرم افزاری که قصد ایجاد آن را داریم برای محدوده خاصی از کاربران مثل کارمندان یک سازمان نباشد میتوان گفت انتخاب سیستم عامل اندروید برای شروع کار و اولویت اول تصمیم بهتری خواهد بود.

با توجه به توضیحات بالا آیا باید فقط سیستم عامل اندروید را برای توسعه نرم افزارهای موبایل انتخاب کنیم؟

پاسخ به این سوال نمیتواند بله یا خیر باشد!
زیرا درست است که سهم عمده استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند در کشور ما متعلق به اندروید است ولی در یک تجارت موفق مطمئنا حتی یک مشتری و کاربر نیز برای ما اهمیت ویژه ای دارد، به همین دلیل نمیتوان کاربران iOS را نادیده گرفت و خدمات خود را در گوشی های هوشمند از آنها دریغ کنیم! از طرفی نیز بعضی مواقع محدودیت زمان و بودجه میتواند مانع انتخاب سیستم عامل دوم برای توسعه نرم افزار ما باشد.

شرکت ها و سازمان ها برای اینکه بتوانند همه مخاطبان خود را تحت پوشش قرار داده و نرم افزار خود را برای هر دو سیستم عامل ارائه دهند، یا به طور جداگانه بر اساس اولویت برای هر سیستم عامل یک نسخه مجزا که اصطلاحا به آن نسخه Native گفته می شود طراحی و آماده می کنند و یا در این میان بعضی شرکت های دیگر به سراغ نسخه های چند سکویی (Cross-platform) و نسخه های وب اپلیکیشن (PWA) میروند.

انتخاب شما هر چه که باشد شرکت پیشرو سیستم با بهره گیری از نیروی های متخصص در حوزه نرم افزارهای موبایل می تواند بهترین راهکار را به شما ارائه داده و طراحی و ایجاد یک نرم افزار موبایل برای تجارت و کسب و کار شما را با کیفیت و دقت بالا عهده دار باشد.